Московського попа зі Слов’янська, який святив «міліцію днр» і підтримує росіян, київська УПЦ хоче «підвищити»

Підсанкційний клірик продовжує жити у Слов’янську, веде документообіг мовою ворога, підтримує проросійські наративи та змушує підлеглих таємно згадувати під час літургій забороненого патріарха кирила.

Архієпископа Костянтинівського Паїсія (насправді — Віктора Шинкарьова) хочуть підвищити у церковному сані. Очільник церкви митрополит Онуфрій планує присвоїти Віктору Шинкарьову сан митрополита — другий за значущістю титул у православній ієрархії.

У середовищі духовенства таким рішенням обурені — його називають замахом на справедливість, оскільки Паїсій відкрито ігнорує рішення власного Синоду, тримає зв’язок із кураторами в ТОТ та повністю відкинув державну мову.

На сьогодні на російського попа накладені санкції згідно з рішенням Президента — за підтримку дій рф, які підривають та загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України, а також її безпеці. На тлі підтримки окупантів 29 грудня 2022 року його позбавили громадянства України, однак він досі живе у Слов’янську. Крім того, активно пропагує російську церкву та її підтримку так званого «сво».

«Послужний список» Шинкарьова на підтримку окупантів офіційно фіксували з 2019 року: він понад десяток разів їздив у захоплену Горлівку на зустрічі з росіянами, подорожував у Крим (також із ТОТ), у Феодосію до своїх рідних. А в захопленій Горлівці піп освячував відділ так званої «міліції днр» і радо підтримував організовані загарбниками заходи на ТОТ.

У період повномасштабного вторгнення рідний брат Паїсія, з яким той регулярно зустрічався та підтримував, закінчив Московську духовну академію рпц, повернувся у Феодосію і «рукоположений» у священичий сан.

Для Паїсія повномасштабне вторгнення не стало приводом зважати на рішення Священного Синоду УПЦ — у вересні 2023 року створили Краматорське вікаріатство Київської Митрополії УПЦ. Відповідно, митрополита Горлівського та Слов’янського Митрофана позбавили права керувати парафіями, які розташовані на неокупованій Донеччині. Але Паїсій продовжує спілкуватись із ним і виконувати його вказівки.

Фото з фейсбук-сторінки УПЦ

Коли піп став вікарієм Київської Митрополії УПЦ, він вирішив продовжити проросійський рух. Відомо, що весь документообіг (попри офіційну заборону) він веде мовою ворога, ігноруючи державну мову. А «колег» постійно змушує згадувати патріарха кирила та митрополита Митрофана, яких офіційно заборонено згадувати під час літургій.

Попри все перераховане, у середовищі духовенства УПЦ поширюють інформацію, що днями предстоятель УПЦ митрополит Онуфрій (Березовський) планує возвести архієпископа Паїсія в сан митрополита. Це приурочують нібито з нагоди річниці його архієрейської хіротонії (тобто висвячення у єпископський сан, що сталося 13 червня 2021 року). Цих архієреїв УПЦ пов’язують тісні дружні контакти, тож це могло стати причиною окремої прихильності до Паїсія (хоча він надто молодий, аби стати митрополитом).

Слід зауважити, що подібне «підвищення» Паїсія у службі — це замах на справедливість і нехтування його проросійських поглядів. Оскільки сан митрополита — один із найвищих єпископських титулів, другий після патріарха у православній церкві.

Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!

2026 © Інформаційне агентство «Вчасно» — новини Донбасу.
2026 © ГО "Медіа-Погляд".
Ідентифікатор медіа R40-05538

Права на всі матеріали належать ГО "Медіа-Погляд" (якщо не вказано інше) та охороняються Законом України «Про авторське право і суміжні права». Усі текстові матеріали поширюються відповідно до ліцензії CC BY-NC-ND 4.0.

Сайт створено за підтримки DW Akademie

Розроблено iDev